• 4 - ročné študijné odbory

• 3- ročné učebné odbory

• Deň plný príbehov s Edumou

27. 3. 2024

Prežili sme Deň plný príbehov s Edumou. Bolo to skvelé online projektové vyučovanie. Plné zážitkov, zaujímavých príbehov od živých kníh. Žiakov to oslovilo, boli aktivní, kreatívni, naučili sa pracovať sami so sebou so svojimi myšlienkami a nebáli sa vyjadriť na kameru.

• KONFERENCIA MLÁDEŽE

27. 3. 2024

Už 7. ročník organizuje Rada mládeže Košického kraja ide o jedinečnú sériu konferencií na území Košického kraja o mladých, pre mladých a s mladými. V spolupráci s KSK a organizáciami pôsobiacimi v oblasti mládeže v našom regióne je snahou konferencií zvýšenie kvality práce s mládežou. Dnes, 26.03.2024 - sme sa stretli v ZUŠ Krompachy.

• Festival podnikavosti v rámci projektu INOVEUM

26. 3. 2024

V štvrtok 21. marca sa v priestoroch spoločnosti Nidec Global Appliance v Spišskej Novej Vsi uskutočnil Festival podnikavosti v rámci projektu INOVEUM, ktorý už 7 rokov rozvíja podnikateľské talenty žiakov a študentov z regiónu Spiš.

Na podujatí sa predstavilo 8 stredoškolských biznis nápadov a veľmi nás teší, že tento rok sa predstavili aj naši žiaci.

Tímy a jednotlivci sa v rámci inkubačného programu INOVEUM prehrýzli odbornými konzultáciami a úlohami, ktorých cieľom bolo zvalidovať ich nápad. Žiaci detailne preskúmali svoju konkurenciu, vypracovali biznis model, spočítali si predajnú cenu, vytvorili demo slide a pustili sa do zákazníckeho prieskumu.

Svoje prvé výsledky odprezentovali pred porotou zloženou z manažérov spoločnosti Nidec Global Appliance, generálnym partnerom projektu INOVEUM. Porota vybrala 6 nápadov, ktoré získali grant v hodnote 300 €, jedným z nich je aj nápad naš

• Cassovia Cup 2024

26. 3. 2024

Dňa 20.3.2024 sa naše žiačky Viktória Beňová a Ema Šefčíková zúčastnili barmanskej súťaže v kategórii junior na Hotelovej akadémii v Košiciach - Cassovia Cup 2024.

Súťažilo sa v 2 kategóriach:

1. Long, kde hlavná surovinou bola buď Juniperus Borovička, Juniperus Gin alebo Juniperus borovička horec z portfólia Old Herold Trenčín

• Global money week

25. 3. 2024

Počas týždňa finančnej gramotnosti sa na Slovensku konali rôzne aktivity na zvýšenie povedomia o finančnom vzdelávaní, ktorých koordinátorom je Národná banka Slovenska.

Aj naši tretiaci sa zapojili svojou aktivitou do celosvetovej kampane.

19. 3. 2024, v učebni SJL, odprezentovali svoj program triedam II.CM, III. CM a I.N, ktorý si sami pripravili. Bol zameraný na kompetencie z Národného štandardu finančnej gramotnosti. Podali to zábavnou formou - motivačný rozhovor, video, prezentácia a kvíz na zopakovanie. Najlepších a najrýchlejších žiakov nakoniec ocenili sladkou odmenou.

25. 3. 2024

Vodu neoceníme, dokiaľ nám nevyschne studňa a to platí o všetkom v živote.

V PRVEJ LÍNII PROTI KLIMATICKEJ ZMENE

22. 3. 2024 sme navštívili Aerologické a radiačné centrum Poprad-Gánovce. Bol Deň otvorených dverí pri príležitosti Svetového meteorologického dňa a Svetového dňa vody.

Pozreli sme si pracovisko SHMÚ, vypočuli odborný výklad so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu

• Hodina deťom

25. 3. 2024

21.3.2024 sa uskutočnila celoslovenská zbierka Hodina deťom. Naše dobrovoľnícke tímy zbierali v uliciach Krompach a vyzbierali 206,65 eur, ktoré sú určené deťom z jednorodičovskych rodín ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli.

• Darovanie krvi

20. 3. 2024

Darovanie krvi je akousi maturitou života. Človek pomôže úplne neznámemu, odkázanému na krv. Darovaná krv sa spracuje na súčasti – červené krvinky a plazmu, pri pravidelnom darovaní aj na krvné doštičky. Teda človek jedným odberom pomôže 2 – 3 ľuďom. A to už nie je málo. " MUDr. Klára Sviteková, primárka pracoviska Národnej transfúznej služby SR v bratislavskom Ružinove v rozhovore pre https://redcross.sk/daruj-krv/

• Strieborný piest 2024

19. 3. 2024

V piatok 15. marca 2024 sa naši žiaci zúčastnili súťaže Strieborný piest v Gbeľanoch, ktorá je zameraná na pneumatické a elektropneumatické systémy a priemyselnú automatizáciu. Súťažilo 28 tímov z rôznych stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Náš tím v zložení Nikola Kurajová, Patrik Jánošik a Dominik Michlík pod vedením Ing. Dávida Segiňa dosiahol vynikajúci výsledok a obsadil 10. miesto v silnej konkurencii najlepších stredoškolákov.

• Jarné upratovanie

19. 3. 2024

V utorok 12.3.2024 sme sa so žiakmi našej školy vybrali pomôcť upratať blízke okolie. Areál pri kostole sme doobeda vyčistili od lístia a odpadu (veru áno), ktorý sme tam našli. V závere nám vyšlo slnko ako malá odmena a pán kaplán bol tiež veľmi rád.

Blíži sa Deň Zeme, a tak sa znova vrátime a budeme pomáhať. Pretože práca (ne)skutočne šľachtí

• Projekt iNOVEum

29. 2. 2024

Projekt iNOVEum už 7 rokov podporuje nápady mladých ľudí, stredoškolákov a vysokoškolákov z regiónu Spiš. Generálnym partnerom projektu je spoločnosť Nidec Global Appliance, odborným garantom Rozbehni sa! a hlavným partnerom Nadácia Pontis.Tento školský rok sme sa zapojili aj my a sme už v inkubátore s našimi dvoma biznis nápadmi. Projekty konzultujeme a pracujeme na nich so skvelým tímom.

Piatok 29. 3. 2024

• Odkazy